تزریق ژل

انسان موجودی کمال‌گرا است و تمایل دارد تا نهایت زیبایی را نیز داشته باشد. همانطور که می‌دانید پوست انسان با گذر زمان دچار مشکلاتی می‌شود که این مشکلات می‌توانند باعث ایجاد احساس عدم زیبایی در انسان شوند. احساس زیبا نبودن می‌تواند با گذر زمان باعث کاهش اعتماد به نفس و بروز بیماری‌های روانی از جمله بیماری‌های اضطرابی و افسردگی‌های شدید شود.
امروزه با پیشرفت مرزهای دانش و تکنولوژی، برای این مشکلات راه‌حل‌های موقت زیادی پیدا شده است که یکی از این راه‌حل‌ها تزریق ژل به اندام‌ها می‌باشد. با ما همراه باشید تا با تزریق ژل و انواع آن آشنا شوید.

تزریق ژل به چه معناست؟

تزریق ژل یک عمل زیبایی غیر جراحی است که در کلینیک‌های زیبایی در سراسر جهان صورت می‌گیرد. ژل صورت یک ماده ژلاتینی است که در طی این عمل زیبایی به بخش‌های مختلف صورت از جمله گونه‌ها، لب‌ها، چانه و بینی تزریق می‌شود.
جنس این ماده ژلاتینی، از اسید هیالورونیک می‌باشد. ممکن است نام این ماده را در محصولات مراقبت از پوست خود شنیده باشید. هیالورونیک اسید یک ماده اسیدی است که به صورت طبیعی در بدن انسان وجود دارد.
استفاده از لوازم مراقبت از پوست حاوی این ماده می‌تواند باعث احساس طراوت در پوست شما شود و از چین و چروک‌های آن بکاهد. تزریق ژل نیز همین اثرات را با دوام بیشتر دارد. البته تزریق فیلر فواید دیگری نیز دارد که در ادامه با آنها آشنا خواهید شد.

نواحی تزریق ژل در صورت

نواحی تزریق ژل در صورت

به طور کلی تزریق ژل در هر قسمت صورت که دارای پوست باشد امکان پذیر است. با این حال لب‌ها، گونه‌ها، چانه و بینی پرطرفدارترین قسمت‌های صورت برای تزریق ژل می‌باشند که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم.

ژل لب

تزریق ژل لب یکی از پرطرفدارترین اعمال زیبایی صورت به شمار می‌رود. این تزریق معمولا برای افزایش حجم یک یا هر دو لب یا دادن حالت خاصی به آنها استفاده می‌شود. به همین دلیل افرادی که دارای لب‌های نازک هستند کاندیدای اصلی این عمل زیبایی به شمار می‌روند؛ در افراد دیگر معمولا این تزریق برای دادن حالت‌های خاص به لب صورت می‌گیرد.
بهترین مدل تزریق ژل لب معمولا به حالت صورت فرد بستگی دارد. تزریق ژل لب معمولا ماندگاری 6 تا 8 ماهه دارد و پس از این مدت باید تزریق مجدد صورت بگیرد. پرطرفدارترین این مدل‌ها عبارتند از:

ژل لب طبیعی

ژل لب طبیعی مدلی از تزریق ژل به لب‌ها می‌باشد که به علت کم بودن میزان تغییر حالت لب و حفظ حالت طبیعی و نچرال آن به این نام معروف شده است. این تزریق می‌تواند در افرادی که قصد افزایش نامحسوس حجم لب‌ها را دارند استفاده شود، چرا که در این مدل تزریق حجم ژل تزریق شده بسیار کم بوده و معمولا فقط به ناحیه میانی لب بالا تزریق صورت می‌گیرد تا حالت قلبی مانند در آن ناحیه ایجاد شود.
لازم به ذکر است پس از تزریق ژل به لب باید مانند هر عمل زیبایی دیگر مراقبت‌هایی را صورت دهید که در بخش‌های بعدی این مقاله به آنها اشاره خواهیم کرد.

ژل لب عروسکی

ژل لب عروسکی یا باربی مدلی از تزریق ژل به لب‌ها می‌باشد که به علت شباهت نتایج این تزریق با عروسک‌های باربی اینگونه نامگذاری شده است. تزریق به این مدل به شما کمک می‌کند تا خنده زیباتری داشته باشید.

 میزان ژل تزریق شده در این حالت کم است و حالت لب‌ها به مقدار زیاد دچار تغییر نمی‌شود. ممکن است با گذشت چند روز از تزریق، کمی احساس سنگینی لب‌ها را تجربه کنید. اما با گذشت زمان این احساس از بین خواهد رفت. تزریق ژل در این روش بیشتر در لب پایین و ناحیه میانی لب بالایی می‌باشد.

ژل لب قلوه‌ای

ژل لب قلوه‌ای مدلی از تزریق ژل به لب‌ها می‌باشد که در آن تمامی نواحی لب‌ها حجم گرفته و بزرگ می‌شوند. تزریق با این مدل باید با دقت فراوانی صورت بگیرد تا نتایج ایجاد شده مطلوب باشند.
میزان ژل تزریق شده در این حالت با توجه به حجم طبیعی لب‌های شما می‌تواند از متوسط تا زیاد باشد. تزریق ژل با این روش در کلینیک زیبایی روژه توسط پزشک متخصص انجام پذیر می‌باشد.

ژل لب روسی

تزریق ژل لب روسی یک روش تزریق فیلر می‌باشد که در آن حالت هفتی شکل قسمت میانی لب بالا حفظ یا تقویت می‌شود. این مدل یک مدل حجم دهنده لب به شمار نمی‌رود و صرفا روی خطوط و انحنای لب تغییر ایجاد می‌کند. به همین علت میزان ژل تزریقی این ناحیه بسیار کم و در بلندترین نقاط لب بالا می‌باشد. همچنین ممکن است شما نیازمند کمی تزریق به لب پایین نیز باشید. این کار باعث بهتر شدن حالت لب‌ها و متقارن به نظر آمدن آن‌ها می‌شود.

تزریق ژل لب

تزریق ژل گونه

تزریق ژل گونه یک عمل زیبایی صورت پرطرفدار است که بدون جراحی صورت می‌پذیرد. ژل گونه نیز مانند ژل لب از هیالورونیک اسید تشکیل شده است و به طور طبیعی در بدن جذب می‌شود.
تزریق این ژل معمولا در زیر گونه‌ها و بالای آنها به شکلی صورت می‌گیرد تا گونه‌ها برجسته شده و حالت جذابی به خود بگیرند. برجستگی گونه‌ها باعث فرم دهی به صورت و مشخص شدن انحناهای آن می‌شود.
ناگفته نماند گونه‌های برجسته یک معیار زیبایی به شمار می‌روند و به همین دلیل تزریق این ناحیه می‌تواند از اهمیت خاصی برخوردار باشد.

تزریق ژل بینی

تزریق ژل به بینی

همانطور که متوجه شدید تزریق ژل برای افزایش حجم نواحی مختلف صورت می‌گیرد. بینی برخی افراد ممکن است دارای انحنای غیر طبیعی باشد. برای رفع این انحنا دو راه حل وجود دارد. راه حل اول درمان از طریق جراحی می‌باشد. درمان جراحی ممکن است عوارضی را در پی داشته باشد. از عوارض معمول این جراحی می‌توان به خونریزی بینی، کبودی بینی و نواحی اطراف آن، عدم دستیابی به فرم ایده آل و هزینه نسبتا بالا اشاره کرد.
این در حالی است که تزریق ژل بینی می‌تواند سطح استخوانی بینی را هموار تر و فرم بینی را بهتر کند. تزریق بینی معمولا در نواحی نوک بینی و روی تیغه استخوانی صورت می‌گیرد. تزریق فیلر به بینی عوارض بسیار محدودتری نسبت به جراحی دارد. این روش به علت ریسک پایین، در حال کسب محبوبیت در میان جوانان می‌باشد.

تزریق ژل چانه

تزریق ژل به چانه یکی از جدیدترین کاربردهای ژل می‌باشد که به تازگی جای خود را در میان اعمال جراحی زیبایی پیدا کرده است. تزریق فیلر به چانه همانند جاهای دیگر صورت می‌باشد و به روش استریل انجام می‌شود.
این تزریق باعث افزایش حجم چانه در افراد شده و به همین علت افرادی با چانه‌های کوچک و غیر برجسته کاندیدای اصلی این تزریق می‌باشند.
تزریق به چانه باعث فرم بهتر چانه و زاویه سازی صورت می‌شود؛ به همین علت این عمل زیبایی غیر جراحی به تازگی مورد توجه عموم مردم قرار گرفته است. شما میتوانید با مراجعه به کلینیک زیبایی روژه این تزریق را تحت نظر پزشک متخصص انجام دهید.

تزریق ژل خنده

خط خنده به خطوطی در اطراف لب‌های بالا و پایین گفته می‌شود که هنگام لبخند زدن نمایان می‌شوند. این خطوط در اثر تحلیل بافت چربی زیر پوست صورت به وجود می‌آیند و معمولا به صورت ژنتیکی به ارث می‌رسند. با افزایش سن این خطوط پر رنگ تر شده و پس از مدتی می‌توانند از زیبایی چهره شما به خصوص در مواقعی که لبخند می‌زنید بکاهند.
این تزریق معمولا به همراه تزریق فیلر به لب یا گونه صورت میگیرد و حجم تزریقی آن نسبت به این دو کمتر می‌باشد. محل تزریق این ژل در گوشه‌های لب می‌باشد. تزریق بیش از حد این ژل سبب بروز نوعی بدشکلی به نام لب اردکی می‌شود. بنابراین بهتر است تزریق خود را در مراکز معتبر انجام دهید.

ژل زیر چشم

ممکن است شما به صورت مادرزادی دارای چشمانی باشید که ظاهری گود و خسته دارند. این فرم چشم‌ها اگرچه که کاملا طبیعی است اما ممکن است باعث احساس عدم زیبایی در شما شود. به همین علت تزریق ژل صورت به نواحی زیر چشم می‌تواند در افزایش حجم زیر چشم و پر کردن حالت گودی آن به شما کمک کند.
این تزریق معمولا همراه با تزریق فیلر به گونه صورت می‌گیرد. حجم تزریقی به میزان ژل مورد نیاز شما بستگی دارد و می‌تواند از کمتر از یک سی سی تا چند سی سی باشد.

تزریق زیر چشم

مراقبت‌های پس از تزریق ژل

تزریق ژل نسبت به جراحی‌های جایگزین عوارض کمتری دارد. بنابراین مراقبت‌های پس از این عمل بسیار کمتر است. ممکن است کمی احساس سوزش، تورم و قرمزی را در ناحیه تزریق داشته باشید. این عوارض موقتی بوده و بسته حجم تزریقی و ناحیه تزریقی می‌توانند بین دو روز تا یک هفته زمان ببرند.

 • در صورت بروز درد می‌توانید با موافقت پزشک متخصص داروهای مسکن را استفاده کنید.
 • به هیچ عنوان خود درمانی را در دستور کار خود قرار ندهید. برخی داروها ممکن است اثرات ژل را از بین ببرند.
 • تا جای ممکن سعی کنید نواحی تزریق را تحت فشار قرار ندهید. برای این کار باید چند شب به صورت طاق باز بخوابید تا فرم ژل تزریقی خراب نشود.
 • همچنین بهتر است تا 48 ساعت اولیه از مصرف الکل و دخانیات پرهیز کنید.
 • برای کاهش التهابات می‌توانید از کمپرس‌های سرد و گرم در صورت موافقت پزشک خود استفاده کنید.

در مجموعه روژه تزریق ژل های مجوز دار با معتبرترین برند های روز دنیا در نواحی زیر انجام می‌گردد:

 • زاویه سازی فک و گونه
 • اصلاح فرم چانه
 • اصلاح فرم شقیقه
 • کانتورینگ و حجم دهی لب
 • ترمیم خط خنده و چروک های متوسط
 • ترمیم گودی زیر چشم و چروک های سطحی

شما می‌توانید با تماس با کلینیک زیبایی روژه و یا مراجعه حضوری به کلینیک از خدمات تزریق ژل ما بهره‌مند شوید.